DOS’46/VDK Groep start veldcompetitie met winst (25-12)
Afgelopen zaterdag begon voor DOS’46/VDK Groep het veldseizoen. In eigen huis werd er afgetrapt tegen concurrent Nic. uit Groningen.
De Nijeveners begonnen zeer gretig aan de wedstrijd. Binnen twee minuten wist Mart Vrielink de score te openen met een spectaculaire one-hander. De gasten verkeerden daarentegen in een heel andere positie. Nic. had moeite om tot goede kansen te komen en er was vaak sprake van een-schots-aanvallen. DOS’46/VDK Groep profiteerde hier goed van, wat resulteerde in een 7-0 voorsprong na het eerste kwartier. Gedurende de eerste helft wist de thuisploeg het verschil verder uit te bouwen. Met een stand van 12-3 werd de kleedkamer opgezocht.
Na de onderbreking konden de Nijeveners het verschil in klasse nog duidelijker maken. Zo tekende nieuwkomer Jesse Postma met een prachtige goal voor de 17-4. De tweede helft kenmerkte zich daarnaast door fysiek spel, met veel overtredingen. Hierdoor mocht DOS’46/VDK Groep meerdere malen aanleggen voor strafworpen en vrije ballen, waardoor de score verder opliep. Ook kwamen de Groningers in de laatste fase van het duel beter in de wedstrijd. Kansen werden beter afgerond en er kon vaker herhaald worden. Met nog vijftien minuten op de klok stond het 20-8. Toch werd het in de slotfase niet meer spannend. DOS’46/VDK Groep won de eerste wedstrijd van het seizoen dan ook zeer overtuigend van Nic. Uiteindelijk stond er een 25-12 eindstand op het scorebord.
Mediasamenvatting
Meppeler Courant: DOS’46 walst over Nic heen en lijkt al klaar voor de Korfbal League











